Zimowisko w Białce Tatrzańskiej

W dniach 19-26 stycznia odbyło się zimowisko zorganizowane przez Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego a Paulo dla 40-stu dzieci i młodzieży z ostrowskich szkół. Organizacja zimowiska była możliwa dzięki dotacji Gminy Miasto Ostów Wielkopolski oraz dzięki darowiznom złożonym przez prywatne osoby.

Białka Tatrzańska powitała uczestników zimowiska piękną, choć mroźną pogodą oraz zapierającymi dech w piersiach widokami. Dzieci przyjechały do Białki Tatrzańskiej 19 stycznia i zostały zakwaterowane w pensjonacie „U Gilów”. Uczestnicy przez 6 dni pobytu mieli możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i korzystania z uroków pięknej polskiej zimy. Dzieci jeździły na nartach i deskach snowboardowych korzystając ze stoków Ośrodka Narciarskiego „Kotelnica Tatrzańska”.

Dużym powodzeniem cieszyły się też zjazdy na pontonach po wyznaczonym torze. Podczas zimowiska odbyły się dwie wycieczki do Zakopanego, podczas których dzieci zwiedziły Wielką Krokiew, Gubałówkę i Krupówki. Podczas zimowiska uczestnicy dwa razy skorzystali także z term: w Bukowinie Tatrzańskiej i Białce Tatrzańskiej. Dużą radość sprawiła dzieciom możliwość zabawy na śniegu i zjazdy na sankach z pobliskich górek. Ogromną atrakcją okazał się, długo wyczekiwany przez wszystkich, kulig po lesie z pochodniami, połączony z pieczeniem kiełbasek na polanie.
Wolny czas uczestnicy zimowiska spędzali wspólnie grając w gry planszowe i towarzyskie, rywalizując ze sobą w organizowanych przez wychowawców konkursach (w tym warcabowym i plastycznym), a także biorąc udział w zajęciach profilaktycznych.

Na zakończenie uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Krakowa, gdzie zwiedzili Wawel, krakowski rynek, Kościół Mariacki i Sukiennice.

Udostępnij