Cykl imprez w ramach XXVIII Festynu Rodzinnego

Pierwsza sobota lutego od kilku już lat jest dniem, w którym nasze Stowarzyszenie rozpoczyna cykl imprez, realizowany pod wspólną nazwą FESTYN RODZINNY. W ten wieczór zapraszamy Państwa na KONCERT KARNAWAŁOWY. Wpisał się on już na stałe w kalendarz ostrowskich imprez i szczelnie wypełnia gościnne progi Ostrowskiego Centrum Kultury.
I tak też stało się w sobotę 2 lutego 2019 r. Wszystkie bilety rozeszły się, jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”. Nie stało się to bez przyczyny. Licznie zgromadzona publiczność czekała na niezwykłego artystę.
Gościem wieczoru był BOGUSŁAW MORKA. 

Obdarzony pięknym głosem o wyjątkowo ciepłej, aksamitnej barwiei szlachetnym, pełnym blasku brzmieniem. Uważany jest – przez znawców – za jednego z najlepszych tenorów, śpiewających w tradycji włoskiego BEL CANTO.
Jest on absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie śpiewu profesora Michała Szopskiego. Już na trzecim roku studiów zaproponowano mu współpracę z Teatrem Wielkim w Warszawie.
W 1984 r. zadebiutował partią Artura w „Łucji z Lammermoor”, a w dwa lata później dostał wspaniałą szansę zaśpiewania głównej partii tenorowej Kazimierza w operze „Hrabina” – Stanisława Moniuszki. Wkrótce spełniło się jego marzenie – zaśpiewał partię Alfreda w „Traviacie” i Pinkertona w „Madame Butterfly”.
W 1992 r. Bogusław Morka został zaproszony jako jedyny polski tenor do udziału w koncercie „Serce za Serce” u profesora Zbigniewa Religi w Zabrzu, gdzie bohaterem tego wieczoru był wielki tenor Placido Domingo, z którym zaśpiewał duet Macduffa i Malcolma z opery „Macbeth” Giuzeppe Verdiego.
W 2015 r. nasz artysta wystąpił wspólnie ze znakomitym dyrygentem i wykonawcą Hose Qurą.
Śpiewał także dla Sophie Loren, z okazji wręczenia jej „Złotej Kamery”.
Ogromną popularność Bogusław Morka zdobył także jako wspaniały odtwórca kilku świetnych premier operetkowych na scenie Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie, gdzie wystąpił m.in. w „Baronie Cygańskim”, „Księżniczce Czardasza” oraz „Ptaszniku z Tyrolu”.
Liczne nagrania radiowe i telewizyjne przyczyniły się do spopularyzowania jego kunsztu wokalnego, a niezapomniane kreacje sceniczne pozyskały wielu wielbicieli jego talentu.
Z powodzeniem koncertuje na scenach Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpani, Australii. Wielokrotnie gorąco oklaskiwała jego występy Polonia w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
Bogaty repertuar artysty: arie operowe, operetkowe i pieśni popularne, pozwala na zaprezentowanie w pełni talentu wokalno-aktorskiego, a świetne warunki sceniczne sprawiają, że z powodzeniem kreuje największe role romantycznych amantów w spektaklach muzycznych. Jest to śpiewak o niebywałej wszechstronności, czuje się znakomicie zarówno w operze, jak i krainie operetki.
Liczne nagrody takie jak: Złota Muza Polskich Nagrań, Złoty Krzyż Zasługi, Polonia Restituta, Honorowa Złota Malwa czy nagroda Zasłużony dla Miasta Warszawy za wybitne osiągnięcia artystyczne, są wyrazem podziwu dla jego sztuki wokalno-aktorskiej.
Koncert pt. „Wielka sława to żart” zakończył się owacjami na stojąco i kilkukrotnymi bisami. Artyście na scenie towarzyszyli Emilia Zielińska – sopran oraz akompaniujący na fortepianie prof. Mariusz Dubrawski.

Gości powitała oraz słowo wstępne wygłosiła Beata Hajdziony.
Na zakończenie głos zabrała Przewodnicząca naszego Stowarzyszenia. Podziękowała wykonawcom za niezwykłe przeżycia artystyczne, a dzieci ze Świetlicy „Boże Podwórko”, działającej przy Stowarzyszeniu wręczyły im kwiaty.
Pani Irena podziękowała także Dyrektorowi Ostrowskiego Centrum Kultury, panu Sebastianowi Górskiemu, za życzliwość i nieodpłatne udostępnienie sali. Słowa wdzięczności skierowane zostały także na do Pani Prezydent Miasta Beaty Klimek za wsparcie finansowe przedsięwzięcia, duchowieństwa za modlitwę, sponsorów za zrozumienie potrzeb Stowarzyszenia, przedstawicieli mediów za życzliwość oraz do mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i naszego regionu za wierność naszym działaniom.

W bieżącym roku już po raz 28 Stowarzyszenie spotka się z mieszkańcami naszego regionu. Festyn Rodzinny jest pierwszą tego typu imprezą, organizowaną w Ostrowie i jedyną, która przetrwała do dziś. Wydarzeniem, które od lat gromadzi licznie mieszkańców naszego regionu jest ogromny piknik, organizowany pod nazwą Festyn Rodzinny. Początkowo odbywał się on w Michałkowie, a od 13 lat spotykamy się w Parku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Tegoroczny, XXVIII Festyn Rodzinny, zorganizowany będzie w niedzielę 19 maja 2019 r. Jego głównym celem jest zachęcenie rodzin do wspólnego spędzania wolnego czasu oraz prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego i okolic.
Aby nasza oferta była jak najbardziej atrakcyjna w ramach Festynu odbywa się wiele działań sportowych i artystycznych jednocześnie.
Na scenie głównej, w ramach XX Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży o Puchar Starosty Ostrowskiego, swoje umiejętności prezentować będą soliści i zespoły wokalne, taneczne oraz muzyczne. W programie festynu przewidziano wiele atrakcji, m.in.: przejazd kolejką turystyczną dookoła parku,
konkursy rodzinne z nagrodami – muzyczne, plastyczne, sportowe, konkursy sprawnościowe, pokaz sprzętu pożarniczego i policyjnego.
Po raz kolejny w nasze działania włączy się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy OSP w Wysocku Wielkim, która poprowadzi blok strażackich sprawnościowych konkursów rodzinnych.
Tradycyjnie odbędzie się także Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym o Puchar Prezydenta Miasta, symultana szachowa o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz inne.

Przy organizacji imprezy współpracują z nami także nauczyciele i słuchacze z Medycznego Studium Zawodowego w Ostrowie Wielkopolskim, którzy mierzyć będą ciśnienie oraz przeprowadzą szkolenia z podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W ramach festynu uruchomione zostanie również stoisko rejestrujące potencjalnych dawców szpiku kostnego.
Wszystkie te działania mają na celu dać Państwu możliwość dobrego spędzenia wolnego czasu z rodziną a nam pozyskać środki, na realizację celów statutowych naszego Stowarzyszenia.

Udostępnij