32. Festyn Rodzinny za nami

Festyn Rodzinny po raz 32. przeszedł do historii. Piękna pogoda, wiele atrakcji i czas dla rodzin – to właśnie Festyn Rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie Konferencji św. Wincentego a Paulo.

Tradycyjnie wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców, którzy bawili się wspólnie przez cały dzień.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Na najmłodszych czekały dmuchańce, gry i zabawy prowadzone przez animatorów, malowanie twarzy, warsztaty: plastyczne, herbowe, robotyki, gier planszowych OSTROWPLANSZE, decupage, sprawnościowe, jak również przejazdy kolejką turystyczną, strefa gastronomiczna ze słodkościami. Dorośli mogli zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku czy zbadać ciśnienie lub poziom cukru we krwi. Na miejscu można było również zobaczyć sprzęt pożarniczy i policyjny. Na festynie nie zabrakło chodzących maskotek częstujących cukierkami i bananami oraz tortów ufundowanych przez dwie zaprzyjaźnione cukiernie.

Po raz kolejny w Parku Miejskim odbył się konkurs psich piękności.

Na scenie odbył się po raz 4. Przegląd Schol o Puchar Biskupa Diecezji Kaliskiej Damiana Bryla. W przeglądzie wystąpiły wg kolejności: Iskierki Miłosierdzia z Kalisza, schola z parafii Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Kaliszu, schola z parafii Konkatedralnej w Ostrowie, schola Promyki z parafii Świętej Rodziny w Ostrowie, WW BANDA parafia pw. Podwyższenia Krzyża św. w Wysocku Wielkim, Boże Krówki z parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie, Ratownicy św. Jana Chrzciciela z Krotoszyna, Anielskie Głosy z parafii św. Marii Magdaleny w Krotoszynie, schola z parafii Chrystusa Króla w Marszałkach oraz schola z parafii pw. św. Pawła Ap. w Ostrowie. Puchar Biskupa Kaliskiego zdobyła schola WW Banda z Wysocka Wielkiego. Puchar Starosty Ostrowskiego zdobyła schola Promyki z parafii Świętej Rodziny w Ostrowie. Po raz pierwszy wręczono wyróżnienia dla najbardziej obytych ze sceną schol. Wyróżniono scholę Boże Krówki z Ostrowa i scholę z parafii św. Pawła w Ostrowie.

Podczas Festynu odbył się konkurs wiedzy o mieście Ostrowie Wielkopolskim o puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek. Rozegrana została symultana szachowa o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego Damiana Grzeszczyka. Rozstrzygnięto również pierwszy konkurs fotograficzny o puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego Pani Marii Tomaszewskiej.

Zwieńczeniem Festynu Rodzinnego były dwa koncerty. Dla publiczności zagrał młody zespół Tacy Nie Inni z Krotoszyna. Finałem i gwiazdą wieczoru był zespół Rock&Fire.

Udostępnij