Zimowisko w Białce Tatrzańskiej

Obraz może zawierać: 7 osób, uśmiechnięci ludzie, na zewnątrz

W dniach 19-26 stycznia odbyło się zimowisko zorganizowane przez Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego a Paulo dla 40-stu dzieci i młodzieży z ostrowskich szkół. Organizacja zimowiska była możliwa dzięki dotacji Gminy Miasto Ostów Wielkopolski oraz dzięki darowiznom złożonym przez prywatne osoby.

Obraz może zawierać: 16 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i na zewnątrz

Białka Tatrzańska powitała uczestników zimowiska piękną, choć mroźną pogodą oraz zapierającymi dech w piersiach widokami. Dzieci przyjechały do Białki Tatrzańskiej 19 stycznia i zostały zakwaterowane w pensjonacie „U Gilów”. Uczestnicy przez 6 dni pobytu mieli możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i korzystania z uroków pięknej polskiej zimy. Dzieci jeździły na nartach i deskach snowboardowych korzystając ze stoków Ośrodka Narciarskiego „Kotelnica Tatrzańska”.Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, na zewnątrz

Dużym powodzeniem cieszyły się też zjazdy na pontonach po wyznaczonym torze. Podczas zimowiska odbyły się dwie wycieczki do Zakopanego, podczas których dzieci zwiedziły Wielką Krokiew, Gubałówkę i Krupówki. Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą, niebo i na zewnątrzPodczas zimowiska uczestnicy dwa razy skorzystali także z term: w Bukowinie Tatrzańskiej i Białce Tatrzańskiej. Dużą radość sprawiła dzieciom możliwość zabawy na śniegu i zjazdy na sankach z pobliskich górek. Ogromną atrakcją okazał się, długo wyczekiwany przez wszystkich, kulig po lesie z pochodniami, połączony z pieczeniem kiełbasek na polanie.
Wolny czas uczestnicy zimowiska spędzali wspólnie grając w gry planszowe i towarzyskie, rywalizując ze sobą w organizowanych przez wychowawców konkursach (w tym warcabowym i plastycznym), a także biorąc udział w zajęciach profilaktycznych.

Na zakończenie uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Krakowa, gdzie zwiedzili Wawel, krakowski rynek, Kościół Mariacki i Sukiennice.